Dobry ortopeda w Krakowie – jak go znaleźć?

dobry ortopeda w krakowie
  • Posted on
  • Ortopedia
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 5
    Loading...
Czas czytania: 2 min.

Osoby borykające się z problemami dotyczącymi narządów ruchu powinni udać się na konsultację do ortopedy.

Specjalista zajmie się nie tylko wadami wrodzonymi kości i stawów, a także nerwów i mięśni, ale będzie pomocny również w sytuacji, kiedy narządy te zostaną uszkodzone podczas urazów, czy w wyniku przebytych chorób. W zwichnięciach, złamaniach i w razie problemów z zapaleniem stawów czy chorób kręgosłupa pomocny więc będzie ortopeda Kraków prywatnie, który trafnie zdiagnozuje przyczyny problemów i zaproponuje najbardziej optymalną w konkretnym przypadku formę terapii.

Dobry ortopeda w Krakowie – gdzie go szukać?

Dr hab. med. Julian DutkaZajmuje się on alloplastyką i realloplastyką stawów, a od obszaru jego zainteresowań należy również onkologia narządów ruchu, chirurgia artroskopowa reumoortopedii i traumatologii narządu ruchu. Profesor jest wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym Kliniki Ortopedii Akademii Medycznej w Krakowie, wiceprezesem Sekcji Kolana Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a także prezesem zarządu Fundacji Leczenia Urazów  Schorzeń Narządu Ruchu. Brał udział w licznych międzynarodowych szkoleniach, sympozjach i kongresach dotyczących ortopedii i traumatologii, jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i organizatorem kursów szkoleniowych i sympozjów. Obecnie pełni funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego.

Inny ortopeda w Krakowie, jakiego warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu toDr n. med. Paweł Skowronek jest specjalistą w diagnozowaniu i leczeniu urazów narządów ruchu oraz ich powikłań, a także zmian zwyrodnieniowych stawów. Głównym obszarem jego zainteresowań są stawy kolanowy, ramienny i biodrowy, a także uszkodzenia mięśni i ścięgien. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie, a także uczestnicząc w licznych kursach i stypendiach odbywających się w Polsce i za granicą, m. in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii, Szwajcarii czy we Włoszech. Dr Skowronek jest też członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw ortopedycznych. Wykonuje zabiegi artroskopii, rekonstrukcji oraz endoprotezoplastyki stawów.

Lekarz med. Michał Skowronek to kolejny ortopeda z Krakowa godny polecenia. Jest absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Leczy urazy i schorzenia narządu ruchu, a główne dziedziny jego zainteresowań to chirurgia stawu kolanowego, skokowego i stopy. Wielokrotnie brał udział w sympozjach naukowych – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. na stażach zagranicznych – w Rosji, Niemczech, czy wielkiej Brytanii. Jest członkiem licznych towarzystw ortopedycznych i autorem publikacji naukowych dotyczących chirurgii urazowej, kolana oraz biodra; należy do organizatorów i wykładowców kursów z zakresu endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Obecnie jest pracownikiem Oddziału Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Dr med. Łukasz Dutka to kolejny absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zajmuje się leczeniem schorzeń i urazów narządu ruchu. Największym zainteresowaniem cieszy się u niego chirurgia stawu biodrowego i kolanowego oraz miednicy, a także reumoortopedia. Jego szkolenie ortopedyczne odbywało się na stażach w wielu uznanych ośrodkach polskich i zagranicznych – m. in. w Austrii, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwajcarii, czy Niemczech. Brał udział w licznych sympozjach w Polsce i za granicą, jest autorem publikach naukowych dotyczących chirurgii urazowej biodra i kolana, a ponadto angażuje się w organizację kursów szkoleniowych z zakresu endoprotezoplastyki stawu biodrowego, na których jest wykładowcą. Obecnie pracuje na Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

*

Medit